Google Translate ile ücretsiz çeviri

google-translateGoogle Translate, Google’ın bir çeviri servisidir.Kullanımı tamamen ücretsiz olan bu çeviri servisini google a üye olup veya olmayın dilediğiniz yerden kullanabilirsiniz.90’a yakın dilde çeviri yapan bu servis ile dilediğiniz kelimeyi, cümleyi hatta web sitesini bile çevirebiliyorsunuz.

Google Translate ile çeviri yapmak için Text kısmında istediğiniz kelimeyi veya cümleyi yazdıktan sonra herhangi bir tuşa basmaya gerek kalmadan sistem otomatik olarak yazdığınızı algılıyor ve tercüme ediyor.Sol kısma hangi dilde çevirmek istediğiniz kelimeleri, sağ kısımda ise o dili hangi dile çevirmek istediğiniz  belirtiyorsunuz.

google-ceviri-servisi

 

Google Translate ile Web Sitesi Çevirme;

Google Translate ile web sitesi çevirmekte mümkün.Aşağıda görüntülerini paylaştığım şekilde uygularsak çevirmek istediğimiz web sitesini komple  çevirmek mümkün. Arama kısmına web sitemizin URL’ini kopyalıyoruz ve yapıştırıyoruz.”Enter” tuşuna bastıktan sonra ilgili sitenin bizim belirttiğimiz dile otomatik olarak döndüğünü göreceksiniz.İş hayatımızda ve ya internet üzerinden araştırmalar yaparken oldukça işimize yarayacak olan bu yöntemi sıklıkla kullanabilirsiniz.

google-web-site-ceviri

 

Google Translate ile kelime veya web sitesi çeviris yapmak için tıklayınız.

Bu yazımızı şimdilik sonlandırıyoruz fakat siz isterseniz bir önceki yazımız olan İnternetten Görüntülü Konuşma (Google Hangouts) başlıklı yazımızda "Google, google hangouts ve hangouts ile görüntülü konuşma terimleri hakkında kaliteli bilgiler bulabilir, arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Add Comment