Iphone 6C için Yeni Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor

apple-iphone-6c-nasil-olacak-1Apple firmasının 2016 Eylül tanıtımını yapması beklenen yeni model Iphone modelleri için, birçok iddia ortaya atılıyor. Apple 4′ inç olacak Iphone modeli ile ilgili yeni bilgiler geliyor. Dripleaks tarafından ortaya atılan görüntüde, Apple firmasının şirketin amiral gemisi olarak Iphone 6 olacağı ama Iphone 6C modelinin 6.7 mm kalınlığı ile Iphone 6’dan 2 mm daha ince olacağı söylentiler arasında.Bunun yanı sıra şu anki modelin 750×1334 çözünürlüğünden farklı olarak yeni cihazın 1080×1920 çözünürlüğe ve 4.7′ inç ekrana sahip olabileceği yazılanlar arasında.

Bir diğer farklılık ise piksel yoğunluğu konusunda olacak Iphone 6 modelinde 326ppi olan yoğunluk değeri Iphone 6C’de 441 ppi olacağı görünüyor. Sızdırılan görüntülere göre yeni iPhone 6C‘in arka kamerası 12mp ve ön kamerası 5mp seklinde olacak. Apple firmasının A9 işlemci modeli ile çalışacak yeni modelde ayrıca M9 motion isimli yardımcı işlemci modelininde olması önemli ayrıntılar arasında yer alıyor. Apple’dan yeni mobil işlemci gelebilir bu mobil işlemcinin ismi A10 olacak.

Iphone 6C modelinin tamamen metal bir tasarıma sahip olacağı söyleniyor ve 2.5D kavisli ekran olacağı idda ediliyor. Altın rengi, gümüş rengi ve Uzay Grisi rengi ile satışa sunulması beklenen akıllı telefonun satış fiyatıda belirlendi.

MyDrivers tarafından açıklanan bilgiler ışığında Apple A9 işlemciye yer verecek Iphone 6c modeli Iphone 6s modelinde olduğu gibi 2GB RAM ile gelecek. Iphone 6C modelinde 1642mAh batarya olacak. Iphone 6C 16GB modelinin idda edilen satış fiyatı ise 617 dolar.

Bu yazımızı şimdilik sonlandırıyoruz fakat siz isterseniz bir önceki yazımız olan Telefondan Dubsmash nasıl yapılır başlıklı yazımızda "dubblaj, dubblaj kullanımı ve dublaj nasıl yapılır terimleri hakkında kaliteli bilgiler bulabilir, arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Add Comment